Адриан Андреев отпадна в първия кръг на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Чалънджър" в Комо (Италия) с награден фонд 45730 евро.

Квалификантът Андреев загуби от участващия с "уайлд кард" представител на домакините Федерико Арнаболди с 6:7,(4), 6:1, 3:6 след малко повече от два часа и половина игра.

21-годишният софиянец започна лошо, но навакса пасив от 1:5 гейма и стигна до тайбрек в първия сет. В него обаче той допусна изоставане от 3:6 точки и това се оказа решаващо.

Андреев доминираше изцяло във втората част, за да изравни резултата, а в третия сет той започна с пробив, но позволи на съперника му веднага да го върне. В осмия гейм Арнаболди реализира нов брейк и сервираше за мача. Българинът поведе с 40:15 при подаването на италианеца, но с четири поредни разигравания представителят на домакините стигна до крайната победа.

Андреев все пак заработи 4 точки за световната ранглиста и 450 евро.