Българският национал Александър Лазаров преодоля квалификациите на турнира по тенис на твърда настилка от сериите "Чалънджър" в Майорка (Испания) с награден фонд 45730 евро.

Лазаров надделя в решаващия мач от втория кръг на пресявките над представителя на домакините Алберто Баросо Кампос с 6:4, 0:6, 6:3, с което си осигури място в основната схема.

Българинът дръпна с 3:1 след ранен пробив и запази преднината си до края на първия сет, но след това загуби девет поредни гейма, а Баросо Кампос изравни резултата и поведе с 3:0 в решаващата трета част. Последва нова силна серия от шест последователни гейма за Лазаров, с която той си осигури крайната победа след 2:08 часа игра.

С успеха той заработи 4 точки за световната ранглиста и 450 евро.

Лазаров участва и в надпреварата на двойки, където заедно със сънародника си Габриел Донев ще срещне в първия кръг по-късно днес Даниел Мазур (Германия) и Джей Кларк (Великобритания).