Втората ракета на България, Александър Лазов игра добре, но загуби мача си от първия кръг на турнира от сериите "Чалънджър", който се провежда в бившата столица на Казахстан, Алмати.

Прекрасно начало на Александър Лазов в Алмати

Българинът се класира за четвъртфинал на двойки

Пазарджиклията отстъпи на чеха Адам Павлашек с 3-6, 5-7 за 1 час и 32 минути игра. Това беше трета среща за него в Алмати, след като му се наложи да изиграе два квалификационни мача.

Левичарят беше на прага на обрат във втория сет, когато взе три поредни гейма и изравни на 5-5. За съжаление той допусна нов пробив и приключи с индивидуалното си участие. Той добави 3 точки за ранглистата на УТА и 520 долара в банковата сметка.

Лазов все пка ще играе на четвърфинал на двойки заедно с партньора си от Украйна, Владимир Ужиловский. В момента се играе мачът, който ще определи утрешните съперници на двамата.