Поставеният под №1 на турнира на червени кортове в румънския град Арад Александър Лазов се класира за осминафинал. Българинът се наложи над румънеца Богдан Борза с 7:6(1), 6:2 в мач продължил 1 час и 49 минути.

Александър Лазов отказа бразилец в Анталия

Българинът е за шести път на полуфинал в турския град

Борза, независимо от ниския си ранкинг в ранглистата на АТП - №743, оказа сериозна съпротива на фаворизирания наш представител. Той дори успя да вкара в тайбрек първия сет, след като беше повел с 2:5. Все пак българинът показа своята класа и ще се срещне във втория кръг с победителя от мача между италианеца Алесандро Петроне и румънеца Василе-Александру Гилеа.

И през миналата година Лазов игра с Борза, но тогава загуби само три гейма от него.

Александър Лазов е втора ракета на България и от началото на сезона има 26 победи. 23 от тях бяха постигнати на турнири в Турция. С днешния си успех той прибави една точка към актива си в Световната ранглиста и вече има сбор от 118 точки. Успехът прибави към банковата му сметка 258 долара.