Китайският гигант Сун Ян спечели осми златен медал от световно първенство по плуване. Сун размаза конкуренцията си на финала на 400 метра свободен стил и финишира с 2.47 секунди пред олимпийския шампион от Рио, австралиеца Мак Хортън.

Кейти Ледецки започна да трупа злато в Будапеща

Американката размаза конкуренцията на 400 метра свободен стил

21-годишният Хортън стана известен с изявленията си срещу Сун, който през 2014-а година изтърпя секретно 3-месечно наказание за употреба на непозволени стимуланти. Австралиецът каза, че това е "битка между чисти атлети и атлети, които са давали положителни проби".

Китайските потребители в социалните мрежи се нахвърлиха срещу Хортън, обиждайки го и наричайки го расист.

Бронзът в Будапеща спечели италианецът Габриели Дети, който се очаква да окаже сериозна съпротива на Сун Ян в по-дългите дистанции. Четвърти се класира бившият световен шампион от Южна Корея, Парк Тае-хуан, който също изтърпя допинг наказание.