Новият защитник на Реал Мадрид Марк Кукурея, който е преминал през младежката система на Барселона, коментира недоволството на каталунските фенове относно трансфера му в "кралския клуб".
"Трябва да уважавам мнението на всеки. Много съм благодарен за всичко, което преживях в кариерата си, и за това, което научих в Ла Масия."
Преминаването в испанския гранд обаче той определя като напълно правилна стъпка, тъй като в живота има различни етапи. Според него, когато Мадрид те преследва, е изключително трудно да кажеш "не". Кукурея допълни, че изобщо не се е съмнявал в решението, което двамата със семейството му са искали да вземат.
Бранителят е наясно, че напрежението ще бъде голямо. Той обаче е готов за това предизвикателство, тъй като преминаването в Реал Мадрид е фантастичен начин да изведе кариерата си на следващото ниво и да се състезава за титли.
Съпругата му и нейните близки винаги са били привърженици на мадридчани. В една връзка обаче спираш да живееш за футбола като фен и започваш да мислиш прагматично кое е най-добро за теб, защото това е бизнес и не всичко се случва по предварителния план.
"Но тя ще бъде много щастлива. Кой би си помислил, че партньорката ѝ ще играе за Реал Мадрид? Тя беше до мен в трудни моменти и сега съм щастлив, че можем да се наслаждаваме на това заедно", каза Марк Кукурея.