В последна среща от шестия кръг на първенството в Примера дивизион Валенсия открадна трите точки при гостуването си на Рекреативо като победи с 1:0 и зае място в тройката.

Победното попадение реализира Давид Вия в 6-ата минута на срещата. До края на първата част двата отбора не успяха да преодолеят вратарите и се оттеглиха на почивка при минималната преднина в полза на Валенсия.

През втората част и двата тима създадоха опасности пред вратите, но отново вратарите не допуснаха попадения.

Домакините останаха с човек по-малко на терена в 84-ата минута, след като Мартинс бе изгонен от съдията.  Старши треньорът на Рекреативо Виктор Миньос също получи червен картон за оспорване на съдийско решение преди почивката.