Отборът на Севиля тушира поне малко огромното напрежение, което се стовари върху тях в последните седмици. Треньорът на тима Пабло Мачен сякаш запази работата си на "Рамон Санчес Писхуан", след като тази вечер възпитаниците му се развихриха и подчиниха гостите от Реал Сосиедад с 5:2.

Атлетико (Мадрид) с нов измъчен успех, очаква грешна стъпка от Барселона

Столичани изостават на 4 точки от лидера в подреждането

По този начин севилци се върнаха в борбата за четвъртото място в крайното класиране. Към този момент заемащият тази позиция тим на Хетафе има 5 точки повече. Реал Сосиедад пък остава в златната среда с 35 пункта.

Снимка 411470

Източник: EPA/БГНЕС

Срещата стартира обещаващо, като до 28-ата минута двата тима си размениха по един гол. Първо Промес откри за домакините, а Оярзабал възстанови паритета след само 180 секунди.

Бетис измести Севиля от шестото място в Испания

Трудна победа за отбора като гост на Селта

Второто полувреме беляза и магическия футболен миг на французина Уисам Бен Йедер. Нисичкият нападател реализира хеттрик само за 13 минути, с което даде и страхотното голово предимство за андалусци.

Нещата за Реал Сосиедад пък станаха още по тежки в 69-ата, когато звездата им Оярзабал реши да отбележи едно попадение и в собствената си врата.

До края гореспоменатият реши да вкара пак и в правилната мрежа, след като в 77-ата минута оформи крайното 2:5 след точно изпълнена дузпа.

В следващия кръг Севиля гостува на Еспаньол, докато Реал Сосиедад има домакинство на Леванте.

Валенсия се включи на висока скорост в борбата за място в Европа

"Прилепите" се наложиха с 3:2

СЕВИЛЯ - РЕАЛ СОСИЕДАД 5:2

1:0 Сарабия (25"), 1:1 Оярзабал (28"), 2:1 Бен Йедер (48"), 3:1 Бен Йедер (58"), 4:1 Бен Йедер (61"), 5:1 Оярзабал - автогол (69"), 5:2 Оярзабал -дузпа (77")

СТАДИОН: "Рамон Санчес Писхуан"

СЪДИЯ: И. Виянуева

СЕВИЛЯ: Сориано, Гомес, Карисо, Меркадо, Промес, Банега, Меса, Навас, Ел Хадади, Сарабия, Бен Йедер (резерви: Гарсия, Хил, Гнанон, Гоналон, Рог, Силва, Васкес)

РЕАЛ СОСИЕДАД: Рули, Ернандес, Хуанми, Мерино, Морено, Навас, Оярзабал, Пардо, Рамирес, Залдуа, Зубелдия (резерви: Моя, Елустондо, Янузай, Джон, Муньос, Сангали, Зурутуза)