Атлетико (Мадрид) се добра до поредния си минимален успех в испанското футболно първенство през сезона.

"Дюшекчиите" спечелиха домакинството си на Леганес, налагайки се с 1:0.

Саул Нигес бе на път да се превърне в антигерой за тима си, но в крайна сметка все пак отбеляза победното попадение за своя състав.

Футболистът застана зад бялата точка пет минути след почивката, когато домакините получиха право да изпълнят единадесетметров наказателен удар. На първо време той пропусна дузпата, но при добавката си все пак прати топката в мрежата за оказалото се и крайно 1:0.

Снимка 402764

Източник: EPA/БГНЕС

13-ият в подреждането на Ла Лига определено създаде главоболия на именитите си домакини, като по веднъж през двете полувремена изправяше скамейката на столичани на нокти, оказвайки се на крачка от отбелязването на първото попадение в срещата.

В същото време звездите на Атлетико, с мисъл за предстоящото важно предизвикателство в Европа, опитваха да съхранят силите си, като това бе очевидно.

Снимка 411296

Източник: Twitter

Треньорът на Атлетико (Мадрид) Диего Симеоне призова за максимална концентрация върху този сблъсък, преди другия - с Ювентус в Шампионската лига, но футболистите му бяха на крачка от допускане на неприятна грешка срещу днешния си опонент.

Диего Симеоне: Преди да мислим за Ювентус, трябва да се съсредоточим върху Ла Лига

Симеоне: Преди да мислим за Ювентус, трябва да се съсредоточим върху Ла Лига

"Леганес не е лесно препятствие"

В крайна сметка катаклизми не се случиха, а домакините се добраха до така важния за тях успех. Той им гарантира сбор от 56 точки в класирането - с 4 по-малко, но и с мач повече от лидера Барселона. Леганес остава под номер 13.