Треньорът на Барселона Ханзи Флик научи неприятна новина часове преди важното гостуване на Реал Сосиедад. Германецът няма да може да разчита на един от основните играчи на "блаугранас" - Рафиня за двубоя, който ще се изиграе тази вечер на стадион "Аноета".

В неделя сутринта от каталунския клуб официално съобщиха, че Рафиня отпада от групата за мача. Причината е удар в дясното бедро, като треньорският щаб е решил да не поема излишен риск със състоянието му и го оставя извън състава като предпазна мярка.

Отсъствието на бразилеца е основната новина в обявената група за мача срещу баския тим. Позитивната вест за Ханзи Флик обаче е завръщането на Френки де Йонг. Нидерландският полузащитник изтърпя наказанието си от един мач след червения картон, който получи срещу Реал Мадрид във финала за Суперкупата на Испания, спечелен от "блаугранас".

В същото време, лазаретът на отбора продължава да бъде зает от Гави и Андреас Кристенсен, които остават извън терените.

Иначе, Флик ще разчита на група от 21 футболистиза гостуването в Сан Себастиан. Той не е включил нито един играч от дублиращия отбор за попълване на състава. Така каталунците ще търсят победата на "Аноета" с наличните футболисти от първия отбор.

Жоан Лапорта се скъса да хвали Рафиня след финала за Суперкупата

Жоан Лапорта се скъса да хвали Рафиня след финала за Суперкупата

Той задава темпото и интензивността на играта, коментира босът на каталунците