Отборът на Валенсия постигна изключително труден успех при визитата си на Жирона, в двубой от 27-ия кръг на испанското футболно първенство.

"Прилепите" се наложиха с 3:2, след като на три пъти излизаха напред в резултата, но съперникът им не се предаваше.

Снимка 411447

Източник: Twitter

Резултатът беше открит в 14-ата минута, когато Гонсало Гедеш даде по-скоро заслужена преднина на гостуващия състав.

Само осем минути по-късно Рамальо възстанови равенството и вдъхна увереност на съотборниците си преди почивката.

Валенсия сложи мечтан финал на една чудесна седмица

"Прилепите" победиха Атлетик (Билбао) с 2:0

След паузата екшънът бе пълен, като осем минути след подновяването на играта Дани Парехо върна преднината на своя тим, вкарвайки попадение за 1:2. Малко по-късно Ронкалия остави отбора си с човек по-малко на терена, като повиши допълнително напрежението в срещата.

Седем минути преди последния сигнал Стуани се разписа от дузпа за 2:2 и на първо време изглеждаше, че е донесъл точката на тима си в мача. Не така обаче смяташе Феран Торес, който оформи крайното 2:3 с попадението си в заключителните мигове от двубоя.

Снимка 411446

Така Валенсия зае шестата позиция във временното класиране на Ла Лига, измествайки от нея Реал Бетис, играл двубоя си от кръга по-рано днес. Жирона остава на 14-ата позиция в таблицата.