Севиля победи Атлетико (Мадрид) с 2:1 в късния съботен мач от испанската Ла Лига. Двата тима предложиха интересен сблъсък на "Рамон Санчес Писхуан" в Андалусия.

ТОПСПОРТ проследи срещата на живо:

Севиля - Атлетико (Мадрид), късен гол на Окампос!

Мачът в ефира на MAX Sport 4

Домакините започнаха силно мача и още в 6-ата минута излязоха напред. Техният лидер Иван Ракитич вкара с топовен шут от далечна дистанция.

Хърватинът пласира топката в горния десен ъгъл на пазената от Ян Облак врата и така не остави шанс на иначе великолепния страж.

След попадението гостите се изнервиха и последваха на няколко пъти сблъсъци между футболистите. След половин час игра напорът на мадричани даде резултат. Фелипе се извиси след центраране на Лемар от корнер и възстанови равенството.

В 53-ата минута Ракитич бе намерен на скорост в наказателното поле и шутира, а топката профуча на сантиметри покрай вратата.

В 75-ата Фелипе отигра хитро с глава, изстрелът излезе в аут. Пет минути по-късно се откри страхотен шанс пред Жоао Феликс! Куня премина двама съперници отдясно и комбинира с младока, който искаше топката наскорост в наказателното поле. Тя обаче му дойде една идея назад и трябваше да си я овладее, вместо да я изстреля с едно докосване. Така бранител имаше нужния миг време да протегне самопожертвователно крак и шутът на Феликс се отби в него - само корнер за гостите.

Така се стигна до 88-ата минута, когато топката срещна гредата след изстрел с глава на Дилейни, а след това попадна в Лукас Окампос, който с топовен изстрел матира Облак!

В последните секунди Феликс удари горната греда.

Така Севиля събра 37 точки и е на второ място, на пет зад Реал (Мадрид). Шампионите от Атлетико са с 29 пункта на пета позиция, а загубата е трета поредна за тях.