Севиля победи гостуващия Леганес в двубой от 15-ия кръг на испанското футболно първенство. Домакините се наложиха с минималното 1:0 над опонентите си.

Единственото попадение реализира Диего Карлос през второто полувреме.

В 31-ата минута Хесус Навас получи брилянтен пас в пеналта, но прати топката встрани от вратата.

Севиля победи с 2:0 Карабах в Лига Европа

Севиля не пусна аванта на азербайджанци

Селекцията на Хулен Лопетеги спечели с 2:0

Две минути преди паузата домакините вкараха гол, но той бе отменен от ВАР, заради засада.

В 63-ата минута Севиля все пак стигнаха до редовно попадението. След рикошет в наказателното поле, Диего Карлос се оказа най-съобразителен и вкара за 1:0.

В самия край на срещата имаше съмнения за дузпа в полза на гостите, но след намесата на ВАР стана ясно, че те са неоснователни.

С този успех севилци се изкачиха на второто място в класирането, като са на точка зад лидера Реал (Мадрид), но имат и мач в повече от "кралете", а в същото време цели два от третия Барселона. Леганес остава твърдо на последното място.