Отборът на Реал Сосиедад продължава да бъде единственият тим в Ла Лига, освен Барселона, който продължава със 100-процентов актив след третия кръг в шампионата. Този следобед баските бяха безкомпромисни при визитата си на Депортиво (Ла Коруня), побеждавайки галисийците с 4:2.

Снимка 311658

Селекцията на Еузебио Сакристан нанесе своя удар в началото и края на това футболно съперничество, когато в рамките на по 3 минути, вкарваха по два гола в мрежата Титон.

Барселона разгроми Еспаньол с 5:0

Лео Меси се развихри в каталунското дерби, Барса бие "само" с 5 гола!

Усман Дембеле с първа асистенция за "блаугранас"

Депортиво продължава да бъде без победа от старта на Примера, като утешение за феновете на "синьо-белите" днес може да бъде магическото изпълнение на звездата им Флорин Андоне в 50-ата минута.

Начало на головото шоу на "Риасор" дадоха гостите Сан Себастиан, които до 4-ата минута вече водеха с 0:2 след бързи попадения на Хуанми и Асиер Ияраменди. Депоритво обаче запази самообладание и до 27-ата минута съумя да върне едно попадения.

Адриан се оказа на стрелкова позиция в наказателното поле на съперника и отправи шут, който посети долния десен ъгъл на Херонимо Хули.

Частичният обрат бе факт пет минути след началото на втората част, когато румънският национал Флорин Андоне реализира гол-красавец, бележейки със зверско воле под гредата на безпомощния съперников страж.

Снимка 311659

И когато цял "Риасор" се размечта за магическа обръщалка, Реал Сосиедад отново стигна до два изключително бързи, но и този път решителни попадения.

Реал (Мадрид) не успя да победи Леванте у дома (ВИДЕО)

Новак се опъна на Реал (М), "белите" с втора поредна домакинска издънка (ВИДЕО)

Срещата на "Бернабеу" завърши 1:1

В 83-ата минута Диего Йоренте се оказа на най-добрата позиция при корнер и отблизо попари надеждите на Депортиво. Точка на спора, 180 секунди по-късно, пък сложи лидерът на гостите Асиер Ияраменди, който след фантастична солова акция оформи крайното 2:4.

ДЕПОРТИВО ЛА КОРУНЯ - РЕАЛ СОСИЕДАД 2:4

0:1 Хуанми (3"), 0:2 Ияраменди (4"), 1:2 Адриан (27"), 2:2 Андоне (50"), 2:3 Йоренте (83"), 2:4 Ияраменди (86")

СТАДИОН: "Риасор"

СЪДИЯ: Хосе Мунуера

ЛА КОРУНЯ: Титон, Сидни, Луизиньо, Шер, Хуанфран, Бруно Гама, Педро Москера, Гилерме, Картабия, Адриан, Андоне (резерви: Пантилимон, Наваро, Перес, Арибас, Валверде, Бакали, Борджес)

СОСИЕДАД:Рули, Иниго Мартинес, Родригес, Одриозола, Елустондо, Чаби Прието, Ияраменди, Зурутуза, Янужай, Вилиан Хосе, Хуанми (резерви: Тоньо, Зубелдиа, Вела, Баутиста, Де Ла Бела, Йоренте, Каналес)