Реал (Мадрид) записа втора поредна домакинска издънка от началото на Ла Лига. "Белите" завършиха наравно 1:1 като домакини на новака Леванте в срещата от третия кръг. Иви Лопес даде преднина на гостите в 12-ата минута, а в 36-ата Лукас Васкес изравни. В 89-ата минута Марсело бе изгонен, след като удари противников играч.

След този мач и двата тима имат по 5 точки в актива си.

Зинедин Зидан остави на пейката Гарет Бейл, Иско и Каземиро, а извън групата бяха Кейлор Навас, Рафаел Варан и Лука Модрич. Новото попълнение Тео Ернандес стартира по левия фланг, а Марко Йоренте получи място в халфовата линия.

Срещата започна с домакински натиск. В 4-ата минута Карим Бензема се озова на добра позиция, но бранител на Леванте се намеси решително преди французина да нанесе голов удар. В 12-ата минута гостите поведоха в резултата. Дани Карвахал не успя да се ориентира при един тъч, топката попадна в Иви и нападателят откри резултата.

Снимка 311558

Малко след това Марко Асенсио можеше да възстанови равенството, но отново защитник на гостите действа съобразително и изби топката. В 29-ата минута Бензема бе заменен от Гарет Бейл. Нападателят получи мускулна контузия и напусна терена.

В 36-ата минута "белите" изравниха. Серхио Рамос стреля с глава след изпълнение на ъглов удар, Фернандес успя да избие, но топката попадна в Лукас Васкес, който на празна врата направи 1:1.

Снимка 311572

В края на първото полувреме Гарет Бейл имаше две добри възможности да отбележи гол, но пропусна. Първо ударът му с глава мина встрани от вратата, а малко след това стражът на гостите спаси, след като уелсецът се озова сам срещу него.

Реал (М) - Леванте 1:1

Реал (Мадрид) - Леванте 1:1, Лукас Васкес възстанови равенството

Двубоят започва в 14,00 часа на "Бернабеу"

Втората част започна под диктовката на домакините, но играчите на Зинедин Зидан трудно създаваха голови положения. В 62-ата минута Васкес достави перфектно центриране за Гарет Бейл, но звездата на Реал отново стреля неточно. Десет минути по-късно Марко Асенсио навърза няколко защитници, но ударът му мина далеч от целта.

В 76-ата минута на мача Раул Фернандес спаси хубав удар на Карвахал. Стражът се намеси блестящо и при шут на Бейл малко по-късно. Пропуските пред вратара на Осасуна продължиха да валят като отново Бейл и Начо не успяха да намерят очертанията на вратата.

Снимка 311571

В 89-ата минута на срещата Марсело бе изгонен, след като удари противников състезател в наказателното поле. В продължението на срещата удар на Тони Кроос срещна гредата. Така Реал (Мадрид) допусна втора домакинска издънка от началото на сезона в Ла Лига.