Реал (Сосиедад) успя да измъкне трудна победа като домакин на Атлетик (Билбао) с 2:1, в мач от 23-ия кръг на испанската Ла Лига. Всички попадения паднаха през второто полувреме. След постигнатата си победа, момчетата на Алкгвасил се изкачиха на 6-ата позиция с актив от 37 точки, даваща право на участие в Лига Европа, докато "баските" остават на 9-о място с 31 пункта.

През първата част не се случи нищо интересно и скуката цареше на терена.

Всички по-значими събития в мача се случиха след 65-ата минута, когато Порту от домакините получи хубав пас по трева, а ударът му успя да намери целта, откривайки резултата за 1:0.

Атлетико (Мадрид) спечели домакинството си на Гранада с 1:0

Минимална победа и вече далеч по-малко нерви за Чоло и Атлетико

Важен успех за "рохибланкос"

Гостите от Билбао отговориха по подобаващ начин, изравнявайки резултата само 6 минутки по-късно. Инаки Уилиямс получи възхитителен пас в наказателното поле и промуши топката зад гърба на вратаря Ремиро.

Реал обаче не се примири с равенството и в 83-ата минута отново излезе напред в резултата. Александър Исак изстреля топката в горната част на вратата, връщайки преднината на своя тим.

До края на мача Атлетик (Билбао) успя да остане с човек по-малко, след като Муняин направи безумно влизане и получи директен червен картон.

Валядолид и Виляреал завършиха наравно 1:1

Виляреал изпусна изгоден шанс да се доближи до Топ 4

"Жълтата подводница" завърши 1:1 при гостуването си на Валядолид

В следващия кръг на Ла Лига, Реал (Сосиедад) гостува на Ейбар на 16-ти февруари, но 3 дни преди това има домакинство за Купата на Краля срещу Мирандес.

Атлетик също има домакински мач за Купата срещу Гранада на 12-ти февруари, а 4 дни по-късно посреща Осасуна на собствения "Сан Мамес" в двубой от редовния сезон на испанския шампионат.

Хетафе победи Валенсия с 3:0