Валядолид и Виляреал не се победиха в двубой от съботната програма на 23-ия кръг в Ла Лига - 1:1. Този резултат сякаш е по-разочароващ за гостите, които имаха надежди да се доближат максимално до местата в Топ 4. Домакините пък продължават да си живуркат спокойно в долната половина на таблицата без сериозни притеснения за своя елитен статут.

Реал откри резултата в 15-ата минута благодарение на Алкарас. Въпросният бе "уважен" от перфектен пас на Сандро Рамирес и директно от въздуха насочи в мрежата на сюрпризирания Серхио Асенхо.

Хетафе победи Валенсия с 3:0

Хетафе разби Валенсия за едно полувреме

Домакините вкараха и трите попадения през второто полувреме

Паритетът беше възстановен малко след началото на второто полувреме. Висенте Ибора се пребори за центрирана топка и продължи за Жерард Морено, който не сгреши отблизо. От Валядолид настояваха за нарушение в атака на асистиралия, но в крайна сметка ВАР не алармира за нередност.

В следващия кръг Валядолид гостува на Гранада, докато за Виляреал предстои домакинство на Леванте.

ВАЛЯДОЛИД - ВИЛЯРЕАЛ 1:1

1:0 Алкарас (15"), 1:1 Морено (54")