Атлетико (Мадрид) сложи край на негативната си серия в Примера дивисион. "Рохибланкос" тушираха напрежението след минимален успех с 1:0 над полуфиналиста за Купата на Краля Гранда.

По този начин селекцията на Чоло Симеоне се върна в Топ 4 със своите 39 точки. Те обаче са с мач по-малко от основния си конкурент за тази позиция - Севиля.

Симеоне: Трябва да покажем, че сме живи

"Сега трябва да намерим решения за нашата ситуация"

По подобие на много от срещите си през тази кампания, столичани сътвориха доста пропуски пред вратата на своя опонент. Това отчетливо се виждаше през първото полувреме. Тогава падна и единственото попадение в мача, което беше дело на Анхел Кореа в шестата минута. Аржентинецът получи хубаво подаване от Коке и не сбърка срещу Ескандел.

Хетафе победи Валенсия с 3:0

Хетафе разби Валенсия за едно полувреме

Домакините вкараха и трите попадения през второто полувреме

През втората част Атлетико по-скоро мислеше за това как да задържи този гол преднина, отколкото да търси но такъв. Това позволи на Гранада да има няколко добри възможности да изравни, но Ян Облак се справи на висота. Най-вече при удара на Роберто Солдадо в 73-ата минута.

В следващия кръг на Атлетико (Мадрид) предстои гостуване на Валенсия. Гранада домакинства на Валядолид.

Валядолид и Виляреал завършиха наравно 1:1