Хетафе разби Валенсия с 3:0 в мач от 23-тия кръг на испанската Ла Лига. Домакините успяха да откажат съперника си през второто полувреме, реализирайки и трите си попадения тогава. Молина откри резултата в 58-ата минута, 9 по-късно отново той удвои, а в 88-ата Мата направи резултата класически. С тази победа Хетафе се изкачи на 3-ата позиция, събирайки актив от 42 точки, докато Валенсия остана на 5-ото място с 37 пункта.

Молина успя да открие резултата в 58-ата минута, след като овладя отбита топка в наказателното поле и я изстреля в горния ляв ъгъл за 1:0.

Меси е обиден от критиките на Абидал, но не иска да си тръгва от Барселона

Добра новина за каталунския гранд

В 67-ата отново Хорхе Молина бе на висота, след като направи страхотен пробив и отправи хубав удар, с който да преодолее Хауме Доменех и да удвои аванса на Хетафе.

Новото попълнение на "прилепите" Алесандро Флоренци бе изгонен в 78-ата минута и направи ситуацията още по-тежка за неговия отбор.

2 минути преди края на редовното време Хайме Мата успя да завърши от близка дистанция, правейки резултата класически.

В следващия кръг на Ла Лига Хетафе гостува на шампиона Барселона, докато Валенсия ще приеме Атлетико (Мадрид).