Отборът на Атлетико (Мадрид) развя бялото знаме в битката с Барселона за титлата на Испания.

Селта и Барселона завършиха наравно 2:2

Селта измъкна точка от резервите на Барса (ВИДЕО)

Спорен гол отбелязаха домакините

"Дюшекчиите" сложиха край на своите мечти, след като тази вечер допуснаха тежка загуба като гост на коравия Реал Сосиедад с 0:3. По този начин, пет кръг преди края, хората на Чоло Симеоне изостават с 12 точки от "блаугранас". Лео Меси и компания могат да станат шампиони още в следващия кръг, ако спечелят визитата си на Депортиво (Ла Коруня).

Снимка 351714

Източник: EPA/БГНЕС

Двубоят на "Аноета" можеше да стартира добре за Атлети, ако в 21-ата минута изстрел с глава на Диего Годин бе намерил целта.

Валенсия не спира с "подаръците" за Реал (Мадрид)

Втора поредна загуба за "прилепите"

Нещата за "рохибланкос" се промениха в 27-ата минута, когато Вилиян Хозе даде преднина на домакините. Аднан Янузай върна топката около точката за дузпата, откъдето бразилският национал, с помощта на гредата, матира Ян Облак.

През втората част баските футболисти продължиха да създават по-чистите голови възможности, докато Гризман и компания бяха бледо копие на себе си. Симе Вършалко опита да се превърна в неочакван герой за мадридчани в 68-ата, но и неговият удар с глава не сполучи.

Точка на спора сложи Хуанми, десет минути преди края, който покачи до 2:0 за Реал Сосиедад. Въпросният изскочи от втора позиция и сам срещу Облак го прехвърли повече от елегантно.

Крайното 3:0 бе фиксирано отново от Хуанми, който завърши атака като по учебник за домакините в 91-ата минута.

Реал (Мадрид) с нова грешна стъпка, този път срещу Атлетик (Билбао)

Реал с нова грешна стъпка, този път срещу Атлетик

Роналдо донесе точката на "кралете"

В следващия кръг на Атлетико (Мадрид) предстои домакинство на Бетис, докато Реал Сосиедад гостува на сигурния изпадащ Малага.