Отборите на Селта и Барселона завършиха при резултат 2:2 срещата от 33-ия кръг на испанската Ла Лига.

Каталунците завършиха мачът и с човек по-малко, след като Сержи Роберто бе изгонен с директен червен картон в 71-ата минута.

Барселона победи Валенсия с 2:1

Барселона не се затрудни с Валенсия и записа рекорд (ВИДЕО)

Суарес и Умтити донесоха победата на каталунците

Първото попадение за Барса дойде чак в 36-ата минута, след безброй пропуски преди това. Домакините сбъркаха при изнасянето на топката, от което веднага се възползва Коутиньо, подавайки към Алкасер, който успя да продължи атаката към Дембеле, а той с много прецизен удар се разписа за 1:0. В заключителните минути обаче, Селта успя да достигне до изравнително попадение, след като Джони Кастро отбеляза отблизо за 1:1.

В 63-ата минута Барса отново си върна преднината, след хубаво взаимодействие между Семедо и Паулиньо, който бе точен за 2:1. Десет минути след това, каталунците останаха с човек по-малко, след като Сержи Роберто получи директен червен картон заради това, че задържа и с двете си ръце откъсващия се Яго Аспас.

Равенството бе възстановено в 82-ата минута, когато Тер Щеген сбърка при изчистването на една топка и тя се отби в Аспас, пресичайки голлинията за 2:2. След повторенията обаче, се видя, че кълбото се е отклонило и от ръката на Яго.

След този хикс, Барселона остава лидер във временното класиране в Ла Лига с актив от 83 точки, докато Селта е осми с 44.