Реал (Мадрид) не успя да се справи със съпротивата на Атлетик (Билбао) в мач от 33-тия кръг на Примера дивисион.

Битката на "Сантяго Бернабеу" завърши при резултат 1:1.

За гостите точен бе Иняки Уилямс, докато за домакините се разписа голямата звезда Кристиано Роналдо.

Зинедин Зидан: Въпреки всички коментари, Реал (Мадрид) е клубът с най-много фенове

Зидан: Въпреки всички коментари, Реал е клубът с най-много фенове

"Трябва да бъдем уважавани за това, което правим"

Резултатът беше открит в 14-ата минута, когато Кордоба асистира на Уилямс при чудесна, скоростна акция на гостите и за Навас шансове да спаси изстрела нямаше.

Малко по-рано вратарят на "галатикос" вече се бе намесил решително, отново след шут на Уилямс.

Последваха силни минути за домакините и няколко техни бързи атаки, но изстрел на Роналдо срещна напречната греда.

Пропуск и на Асенсио беляза края на първото полувреме за столичани.

През втората част Асенсио бе заменен от Иско, като само няколко минутки по-късно именно той можеше да изравни, но шутът му бе спасен от вратаря Кепа, който се отчете с редица важни намеси тази вечер.

Снимка 351465

Равенството стана факт едва 3 минути преди края на редовното време, когато Модрич асистира на Роналдо, който не прости на съперниковия страж, оформяйки крайното 1:1.

Така "кралете" остават на 3 точки зад Атлетико (Мадрид), но също на три пункта пред четвъртия в таблицата - Валенсия, който допусна грешка в мача си от текущия кръг. Атлетик е под номер 13.

Валенсия не спира с "подаръците" за Реал (Мадрид)