Отборът на Валенсия продължава да поднася неприятни изненади на своите фенове, в заключителната част от надпреварата в испанското футболно първенство.

"Прилепите" записаха втората си поредна загуба в шампионата на страната.

Този път те се провалиха на собствен терен, след като отстъпиха с 1:2 пред госта си Хетафе.

До последните минути на мача равенството все пак бе налична опция за домакините, но те се провалиха в опитите си да се доберат до точката в мача.

Лоик Реми бе най-неприятният за бранителите на Валенсия футболист на терена тази вечер, като използваше всяка възможност да ги тормози и да изпробва възможностите и уменията им.

Именно Реми откри резултата в 16-ата минута, давайки по-скоро заслужен аванс на състава си в резултата.

Пет минути след почивката отново футболистът на гостите бе точен за 0:2.

В 69-ата минута Родриго все пак върна един гол за домакините, но вместо те да стигнат поне до частичен обрат, завършиха мача с човек по-малко, след като Парехо видя червения цвят на картона.

Във временоото класиране Валенсия остава с две точки по-малко, но и мач в повече от третия Реал (Мадрид). Хетафе се изкачи до осмата позиция.