Реал (Мадрид) сюрпризира неприятно своите фенове, след като стигна само до 0:0 при домакинството си на Райо Валекано. "Кралете" не бяха достатъчно убедително и не намериха път към вратата на стабилния Столе Димитриевски. След ремито едноличен лидер в Ла Лига стана Жирона.

Реал (Мадрид) стартира двубоя със завидна доза самочувствие и рано можеше да се стигне до гол на Федерико Валверде. Уругваецът остана сам срещу Димитриевски, но националът на Северна Македония спаси решително с крак.

Виляреал - Атлетик (Билбао) 2:3 в мач от Ла Лига

Атлетик си поигра с огъня, но постигна престижен успех като гост над Виляреал

Без малко "лъвовете" не пропиляха сериозен аванс срещу "жълтата подводница"

Джуд Белингам притесни щаба на Реал, след като той спря една топка на гърди. При падането английският национал сякаш получи удар, защото се хвана за лявото рамо. Лекарският екип на домакините няколко минути го преглежда, но в крайна сметка той се изправи и малко по-късно се върна в игра.

Грешка на Фран Гарсия можеше да коства гол на "белите". Той загуби топката в опасна зона, Раул де Томас бе изведен сам срещу Кепа и стреля покрай вратата, но беше много зад защитата при подаването. Удар на Иси също не намери целта. Последва натиск на Реал и защитата на гостите бе поставена под натиск.

Алавес - Алмерия 1:0 в мач от Ла Лига

Алавес закотви Алмерия на дъното в Ла Лига

Сърбин се превърна в герой за баските

Второто полувреме продължи с пропуски на "белите". Фантастично подаване на Модрич намери Винисиус пред вратата, но бразилецът не успя да насочи топката. Удар с глава на Хоселу от добра позиция не намери вратата. Реал правеше всякакви опити да стигне до гол, но той така и не падаше. Винисиус хвърли много сили, но и той нямаше ден. Той успя да прати топката в мрежата, но попадението не бе зачетено, тъй като Хоселу, който му подаде, бе в засада.

Финалния натиск на "кралете" по-скоро бе подвластен на напрежението. В атака дори заигра Антонио Рюдигер, но и това не помогна на "лос меренгес".

Валенсия - Гранада 1:0 в мач от Ла Лига

Валенсия излъга с дузпа Гранада на "Местая"