Барселона победи Райо Валекано с 2:1 като гост на "Вайекас" в мач от третия кръг в Ла Лига. Домакините излязоха напред още в 9-ата минута чрез Унай Лопес. Барселона обаче осъществи пълен обрат през второто полувреме, след като Педри възстанови паритета в 60-ата минута, а дебютантът Дани Олмо донесе успеха на Барса с гола си в 82-рата минута.

В 9-ата минута Райо Валекано поведе, след като Хорхе де Фрутос проби отдясно и подаде топката към Унай Лопес, който стреля и реализира.

На старта на втората част Барселона търсеше обрата.

Барселона успя да изравни резултата, след като Педри стреля от точката да изпълнение на дузпа, за да матира Дани Карденас в 60-ата минута.

В 71-вата минута Роберт Левандовски преодоля стража на Райо Валекано, но попадението му не бе зачетено след преразглеждане на ситуацията с ВАР заради нарушение на Жул Кунде в хода на нападението.

Барселона все пак успя да достигне до пълния обрат в 82-рата минута, голът вкара новото попълнение на каталунците, който реализира още в дебюта си за Барселона.

До края на двубоя каталунците задържаха инициативата и се поздравиха с победата.

Край на мъките: Барселона картотекира Дани Олмо