Шампионите на Испания от Реал (Мадрид) не успяха да стигнат до победата и при второто си гостуване от началото на сезон 2024/25 от испанската Ла Лига. Подобно на мача с Майорка, селекцията на Карло Анчелоти завърши при равенство 1:1, но този път срещу Лас Палмас.

Домакините нанесоха своя удар още в 4-ата минута, когато Алберто Молейро шокира "белия балет" с гол за 1:0. Плеймейкърът получи подаване от Оли МакБърни, след което финтира тромавия Едер Милитао и запрати неспасяем диагонален удар в мрежата на Куртоа. Естествено, Реал се опита да реагира светкавично, но всичко, до което стигна преди паузата, беше зверски шут от фаул на Валверде, който бе отразен с мъка от Силесен.

През второто полувреме Карло Анчелоти направи корекции по състава си и те дадоха ефект в 69-ата. Тогава Алекс Суарес игра с ръка в наказателното си поле и реферът Бускетс не се поколеба да отсъди дузпа. Тя пък бе реализирана хладнокръвно от Винисиус за 1:1.

До края "кралете" натиснаха, но защитата на Лас Палмас не допусна критични мигове пред своя вратар. Нов тих мач с екипа на Реал направи Килиан Мбапе, който въпреки слабата си продукция, бе държан цял мач от Карло Анчелоти. На моменти френската звезда откровено се дразнеше на колегата си Винисиус, който цял мач залагаше предимно на индивидуалното представяне.

На 1 септември "лос меренгес" имат домакинство на своя "Бернабеу", където идва Бетис. Лас Палмас пък има визита на Алавес.

Реал (Мадрид) и Байерн влизат в трансферна война за перлата на Байер (Леверкузен)