Реал (Мадрид) претърпя поражение при визитата на Депортиво Ла Коруня с 0:2 в среща от 17-ия кръг на Примера Дивисион. "Кралският клуб" по традиция има проблеми на "Риасор" и този път също си тръгна с наведена глава.

Звездите Дейвид Бекъм и Роналдо отнова останаха на резервната скамейка, а дебют за мадридчани направи закупеният за 20 милиона евро от Бока Хуниорс полузащитник Фернандо Гаго.

Халфът Гути се контузи още в седмата минута, а три по-късно домакините вече водеха в резултата. Хуан Капдевиля се разписа от свободен удар, като топката се изплъзна от ръцете на плонжиралия Икер Касияс.

Бекъм замени Гути в 12-та минута, но това не помогна на гостите. Нещо повече - те можеха да инкасират втори гол в 36-ата минута, когато нападателят Хавиер Арисменди тресна страничната греда след пробив между трима защитници.

Фабио Капело замени Гаго с Роналдо, а по-късно пусна в игра и друго ново попълнение - защитника Марсело на мястото на Мичел Салгадо.

И тези промени обаче не доведоха до съществен резултат, като "синьо-белите" дори стигнаха до второ попадение, дело на Кристиан Идалго в 54-ата минута, с което окончално реши изхода на мача.

Така Реал продължава да няма победа на Риасор вече 15 години - от сезон 1991/1992.

Луис Фернандес започна с победа начело на Бетис, след като тимът от Севиля се наложи над Селта с 1:0. Попадението в 60-ата минута на новото попълнение - бразилския нападател Рафаел Собис, дошъл от Интернасионал, донесе така ценните три точки за Бетис, който все още обаче е в зоната на изпадащите.

Атлетик (Билбао) постигна ценна победа с 3:1 при визитата на Майорка и вече е на 14-а позиция в класирането. Исмаел Урсаис отбеляза първите два гола (30 и 53), а Хосеба Ечебария вкара решаващото трето попадение в 84-ата минута, след като две минути по-рано домакините намалиха чрез автогол на Унай Еспозито.

Преди няколко кръга не се виждаше как баските ще се спасят от изпадане, но след идването през ноември на новия наставник Хосе Мануел Еснал, по-известен като "Мане", кризата бе преодоляна.