Атлетик (Билбао) спечели с 3:2 гостуването си на Лас Палмас и задълбочи кризата им, като домакините имат само две точки след първите си пет мача и са в зоната на изпадащите. За Атлетик (Билбао) пък това беше втори пореден успех.

Гостите започнаха силно двубоя и доминираха през първото полувреме. Отлична комбинация доведе до първия гол в мача, реализиран от Ойхан Сансет в 7-ата минута. Нико Уилямс пък отбеляза в 30-ата, като получи топката от брат си Иняки. Така до почивката Атлетик (Билбао) водеше с два гола.

В 56-ата минута обаче гостите останаха с човек по-малко, когато Микел Яурегисар получи червен картон, след като събори Сандро Рамирес, който излизаше сам срещу вратаря.

Именно Рамирес се разписа 2 минути след това с великолепно изпълнение от сериозна дистанция и намали на 1:2.

Численото преимущество позволи на Лас Палмас да вземе инициативата, но гостите се защитаваха добре.

В 76-ата минута те стигнаха до трети гол, който до голяма степен им осигури победата. Паредес бе автор на попадението.

Домакините успяха отново да намалят в 83-ата минута с гол на резервата Алекс Муньос, но повече голове не паднаха.

Атлетико (Мадрид) победи Атлетик (Билбао) с 1:0 в мач от Ла лига