Барселона постигна ценна победа при визитата си на Осасуна, в срещата между двата тима от 26-ия кръг от Ла Лига.

Каталунците се наложиха с 2:0, след попадения на Жорди Алба и Илаиш Мориба.

Бранителят се разписа още през първото полувреме, което не премина и без интересни, доста дискусионни моменти. Мориба вкара 7 минути преди края на мача.

Снимка 521768

Източник: Twitter

Барселона доминира срещата и можеше да постигне по-убедителна победа, но звездите на тима нямаха късмет пред вратата на съперника.

Доста любопитен за отбелязване момент през първото полувреме дойде при акция на Меси, в която той принуди вратаря на Осасуна да играе с ръка извън пределите на наказателното си поле.

Реферът извади директен червен картон, спазвайки стриктно правилата, но след това коригира решението си.

Роналд Куман: Слуховете са нещо нормално, не се дразня

"Хората и медиите се интересуват от това да споменават имена и да създават полемика"

Това се случи след разглеждане на ситуацията посредством системата ВАР, която доказа, че Меси е бил зад последния в защитата на памплонци. Засадата му спаси стража на опонента.

След точно половин час игра обаче отново Меси бе замесен в атака на Барса, като асистира на включилия се в атаката Алба за 0:1.

Снимка 521769

Преди паузата и домакините получиха възможност да се разпишат, но отбраната на "блаугранас" се справи подобаващо.

Снимка 521766

След паузата темпото не беше същото, като играчите на Осасуна действаха прибързано и необмислено в предни позиции, а същевременно се опитваха да рушат и накъсват играта на Барселона още в средата на терена.

Това често бе съпътствано и от много нарушения, които повлияха върху цялостното качество на предложения футбол.

Крайното 0:2 оформи Илаиш Мориба, който вкара топката в мрежата седем минути преди изтичането на редовното време.

Снимка 521767

Нова промяна в резултата нямаше, което е отлична новина за Барселона, в навечерието на дербито на Мадрид.

В момента каталунците са втори, с 56 точки на сметката си - две по-малко от лидера Атлетико, който приема третия Реал в утрешния сблъсък помежду им. "Кралете" разполагат с 53 пункта.

Осасуна пък е на 13-ото място, в опасна близост до застрашените от изпадане състави и на едва 6 точки пред тях.