Водачът в Първа лига - Левски гостува на Монтана в първи мач от второто завъртане на шампионата. Срещата на стадион "Огоста" е от 17:00 часа.
"Сините", водени от Хулио Веласкес ще искат бързо да забравят разочарованието от загубата с 0:1 срещу ЦСКА в дербито преди паузата за националните отбори. Поражението но това не се отрази негативно в класирането след неуспехите на ЦСКА 1948 и Лудогорец.
Гостите нямат право на подценяване срещу Монтана, водени от бившия помощник треньор на ЦСКА Анатоли Нанков. Новакът разчита на точките, предимно спечелени у дома, като ще даде всичко от себе си да поднесе сензацията на собствен терен срещу фаворита от "Герена".
Хулио Веласкес има кадрови проблеми, а Карл Фабиен и Радослав Кирилов са с контузии, а Марин Петков е наказан.
Вратарят на Монтана Марсио Роса се възстановява от апендицит, докато Важебах Сакор не е напълно готов да се включи в срещата и да помогне на своя тим. За срещата се завръща Давид Малембана, който получи контузия и беше заменен в края на мача със Славия.
По повод срещата със "сините" наставникът на Монтана Анатоли Нанков заяви:
"Гледах пресконференцията на Хулио Веласкес, който сподели, че нашият отбор играе футбол, а не е отбор, който се опитва само да руши. Това ме радва. Имаме огромен респект към съперника. Ще се опитаме да играем футбол и да зарадваме хората".