Барселона очаквано спечели домакинството си на Атлетик (Билбао) в среща от 29-ия кръг на испанското футболно първенство.

Битката на "Камп Ноу" завърши с успех за домакините с 2:0, като той бе изкован в рамките на първата част от мача. През второто полувреме каталунците, а и техните съперници, по-скоро намалиха оборотите и не търсеха на всяка цена нова промяна в резултата.

Снимка 345937

За сметка на това още в началото на срещата Барса се втурна в предни позиции и до 7-ата минута пропусна два чисти шанса за отбелязване на откриващо попадение.

То все пак бе реализирано преди изтичането на началните 10 минути, като в 8-ата Алба получи пас отляво по нападението на тима и върна топката към точката за дузпата, където Пако я засече в мрежата за 1:0.

Снимка 345929

Повторенията на ситуацията показаха, че в момента на паса към себе си, Алба по-скоро е бил в положение на засада.

В 30-ата минута Лионел Меси бе оставен непокрит на границата на наказателното поле на съперника. Аржентинецът поиска и получи топката направи няколко крачки, след което с мощен изстрел прониза вратаря на съперника за 2:0.

Снимка 345930

Вторите 45 минути не бяха атрактивни за наблюдаване, но предвид развоя на срещата от първото полувреме, това не беше особено изненадващо.

Гостите включиха и ветерана в редиците си Ариц Адурис в игра, но и това не спомогна за отбелязването на поне почетен гол от тяхна страна.

Така Барселона записа нов успех срещу един от любимите си противници напоследък в Ла Лига. "Блаугранас" спечелиха последните девет мача за първенство срещу този опонент, с обща голова разлика 24:3.

Снимка 345928

Последният път, когато баските вкараха гол на именития си съперник беше през февруари 2015 година, при тежкото поражение с 2:5 на "Сан Мамес".

Ернесто Валверде се изправи срещу бившия си отбор за втори път, откакто пое "блаугранас" през лятото. През октомври миналата година той спечели също с 2:0, но насред Билбао, където беше приет радушно от феновете.

Лионел Меси: Вече съм отборен играч

"Преди правех собствената си игра"

Атлетик е загубил вече цели 61 мача на "Ноу Камп" за първенство, а във всички турнири тук Лео Меси е отбелязал 17 гола в 19 срещи с баския съперник.