Отборът на Барселона продължава с перфектното си представяне като гост в Ла Лига. Този следобед „блаугранас“ бяха безпощадни и срещу скромния Спортинг (Хихон) - 5:0. Селекцията на Лучо Енрике демонстрира, че може да се справя и без голямата си звезда Лео Меси. В негово отсъствие славата беше за Неймар, който изпъкна с два гола. Останалите бяха дело на Рафиня Алкантара, Луис Суарес и Арда Туран.

Фиестата на „Естадио Ел Молинон“ стартира с точния изстрел на Луис Суарес в 29-ата минута. Уругваецът бе забравен по престъпен начин от отбраната на Хихон. Получи перфектен извеждащ пас от Туран и останал сам срещу Кулеар елегантно го преодоля за 0:1. 180-секунди по-късно името си сред голмайсторите записа и Рафиня Алкантара. Сержи Роберто отправи прострелен пас, успоредно на голлинията. Бразилският национал плонжира акробатично и с глава удвои.

Снимка 254771

Изненадващо за всички, последните три гола във вратата на Спортинг паднаха в заветните 8 минути на мача. Пако Алкасер бе много близо до това да отбележи първия си гол с екипа на Барса в 81-ата. За негово съжаление топката срещна горната греда, а притичалият за добавка Неймар съумя да направи 0:3.

Сержи Роберто продължи да дарява с голови асистенции и в 85-ата минута. Този път от нея се възползва Арда Туран, който въпреки ниския си ръст успя да реализира с глава. Турчинът посвети попадението си на Иван Ракитич, който днес изгледа двубоя от резервната скамейка.

Снимка 254770

Точка на головата фиеста сложи Неймар с втория си гол в мача. Две минути преди края Денис Суарес разсече отбраната на Спортинг с пас към бразилския национал, който под плонжа на Кулеар фиксира крайното 5:0.

Гостите доиграха срещата с човек по-малко, тъй като Лора бе изгонен в 74-ата минута.

СПОТИНГ ХИХОН- БАРСЕЛОНА 0:5

0:1 Суарес (29‘), 0:2 Рафиня (32‘), 0:3 Неймар (81‘), 0:4 Туран (85‘), 0:5 Неймар (88‘)

ЧЕРВЕН КАРТОН: Лора (СХ) -74‘

СТАДИОН: „Естадио Ел Молинон“

СЪДИЯ: Карлос дел Черо

СПОРТИНГ ХИХОН: Кулеар, Мере, Аморебиета, Лора, Кастелано, Касес, Алварес, Бргуй, Виктор Родригес, Гомес, Чоп (резерви: Марино, Дъглас, Бабен, Атман, Кастро, Нди, Вигуера)

БАРСЕЛОНА: Тер Щеген, Роберто, Матийо, Пике, Дин, Гомес, Бускетс, Рафиня, Туран, Суарес, Неймар (резерви: Силесен, Ракитич, Суарес, Иниеста, Масчерано, Алкасер, Алба)