Атлетико (Мадрид) е все по-близо до лидерите в Испания. В мач от 8 кръг тимът се наложи с 2:0 над Реал Сосиедад като гост. Домакините завършиха мача с двама души по-малко.

Антоан Гризман откри резултата в девета минута след самостоятелен пробив от центъра на терена, при който надбяга трима защитници и копна топката над вратаря Херонимо Руй.

Диего Рейес от Реал Сосиедад получи червен картон минута преди края на редовното време, след като за две минути си „изработи" два жълти картона. Яник Ферейра гарантира победата на „дюшекчиите" с попадението си в първата минута на добавеното време, а малко след това и Жонатас от домакините получи червен картон за неспортсменско поведение.

С този успех Атлетико (Мадрид) излезе на четвърто място с 16 точки, на две зад Реал (Мадрид), Селта и Барселона. Реал Сосиедад е 16-и с шест точки и няма победа вече трети пореден мач.