Новаците от Кадис объркаха сметките на редица тимове от Ла Лига, но номерът им не мина срещу Атлетико (Мадрид). Селекцията на Чоло Симеоне демонстрира върхова концентрация и се поздрави с победа 4:0.

По този начин "рохибланкос" се изравниха по точки с лидера Реал (Сосиедад), който дори е с мач повече.

Барселона победи Бетис с 5:2 след отлична игра на резервата Меси

Каталунците си усложниха мача след слаба игра в защита

Атлети поведе рано на "Уанда Метрополитано". Още в 8-ата минута стражът на гостите Ледесма излезе неразчетено, а Маркос Йоренте центрира перфектно за Жоао Феликс, който реализира с глава.

Преднината на "дюшекчиите" бе удвоена, именно от Йоренте в 22-ата. Халфът се пребори за топката с Алекс, след което стреля силно по-земя, а вратарят на Кадис отново не реагира по възможно най-добрия начин.

През второто полувреме сред голмайсторите съумя да се впише и Луис Суарес. В 51-ата минута уругваецът направи отлично двойно подаване с Феликс и не сбърка за 3:0. В даденото от съдията продължение, португалецът Феликс затвърди добрата си форма с още едно попадение.

Севиля победи с 1:0 Осасуна в Примера дивисион

Севиля дочака и хубави дни в Примера дивисион

"Рохибланкос" с минимален успех над Осасуна

За статистиката, трябва да споменем също така, че столичани отбелязаха още един гол, но той бе отменен поради засада на Саул Нигес.

В следващия кръг на Атлетико (Мадрид) предстои доста любопитно домакинство на Барселона. Кадис приема у дома Реал Сосиедад.

АТЛЕТИКО (МАДРИД) - КАДИС 4:0

1:0 Феликс (8"), 2:0 Йоренте (22"), 3:0 Суарес (51"), 4:0 Феликс (90+1')