Барселона победи Бетис с 5:2 в мач от деветия кръг на испанската Ла Лига. Каталунците имаха сериозно игрово предимство, но слабата игра в защита направи двубоя относително оспорван.

Роналд Куман не постави Лионел Меси сред титулярите заради болки в глезена на аржентинеца. Така нападателното каре на домакините беше: Педри, Антоан Гризман, Усман Дембеле и Ансу Фати.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на покойния скаут на каталунците Тони Бруинс Слот. В първите минути имаше положения и за двата отбора, като Марк-Андре тер Стеген и Клаудио Браво трябваше да се намесват с вещина.

Закономерното се случи в 22-ата минута. Усман Дембеле финтира Алекс Морено в наказателното поле и стреля по диагонала от 16 метра за 1:0.

Гризман нацели греда след филигранно подаване с пета на Педри в 27-ата минута.

Снимка 504321

Четири минути по-късно Ансу Фати беше закачен отзад в наказателното поле при центриране. Съдията Куадра Фернандес посочи без да се колебае бялата точка. Антоан Гризман, който има 65-процентова успеваемост при 11-метровите наказателни удари, би безобразно лошо със средна височина и Клаудио Браво с плонж надясно спаси дузпата.

В добавеното време на първото полувреме Антонио Санабрия изравни. Той засече успоредно подаване пред вратата, като се намираше между защитници на домакините.

Снимка 504310

На почивката Роналд Куман извади Ансу Фати и пусна неговото място Лионел Меси и играта на Барселона стана много по-разнообразна,

Гризман все пак успя да се разпише в 49-ата минута след прекрасно центриране на Жорди Алба от левия фланг за 2:1.

В 59-ата минута Айсан Манди паси влизаща във вратата на гостите топка с ръка. Атакатата отдясно беше с участието на Меси. Куадра Фернандес след дълго прераглеждане показа червен картон и посочи за втори път в мача бялата точка.

Лионел Меси, за разлика от Гризман, стреля много силно в горния ляв ъгъл за 3:1.

В 74-та минута останалият с 10 човека отбор на Бетис намали резултата. Алекс Морено центрира и резервата Лорен Морон вкара за 3:2. Малко преди това Морон смени първия голмайстор Сантабрия.

Лионел Меси все пак отбеляза първия си гол от игра в кампанията. Той получи прекрасен извеждащ пас с пета от Сержи Роберто и стреля с всичка сила под гредата. Този път ВАР узакони попадението за 4:2.

В 84-та минута Меси мислеше, че е вкарал хетрик, но Куадра Фернандес реши, че има засада при подаване на аржентинеца към Роберто.

Точно в 90-ата минута 17-годишния Педри вкара първия си гол за Барселона. Сержи Роберто подаде успоредно и Педри на задната греда нямаше проблем да отбележи за 5:2.

Победата е едва трета за Барселона от 7 мача в настоящия сезон в Ла Лига. Каталунците имат 11 точки и са на осмо място. Днешните домакини все пак са с два мача по-малко.

Бетис е с 12 точки от 9 мача и е с една позиция пред каталунците.