Реал (Мадрид) стартира по отличен начин новата си кампания в испанската Ла Лига. Селекцията на Карло Анчелоти демонстрира настроение и след края на ерата "Бензема", побеждавайки като гост традиционно неудобен опонент в лицето на Атлетик (Билбао) с 2:0.

Карло Анчелоти бе избрал очакваната формация, при която Родриго и Винисиус са в ролите на централни нападатели, а зад гърба им действаше рекордната покупка Джуд Белингам. Именно тримата младоци бяха и в основата на успеха в страната на баските.

Куртоа с първи думи след тежката контузия

"Никога не очакваш да преминеш през нещо подобно"

Резултатът в 28-ата минута откри Родирго. Всичко започна с пробив по крилото на Дани Карвахал, след който топката малко щастливо стигна до бразилския национал, а той със силен диагонален шут матира Унай Симон.

Снимка 629685

Осем минути по-късно настъпи и мигът на Джуд Белингам. Англичанинът засече центриране от корнер на Алаба, а изстрелът му тупна в тревата, промени траекторията си и не остави възможност за максимално добра реакция от вратаря на Атлетик - 0:2.

През втората част Реал (Мадрид) контролираше събитията на терена и беше близо до сътворяването на класиката. Винисиус, Валвердер и Лука Модрич обаче блеснаха единствено с пропуските си срещу Унай Симон.

Неприятна новина за "кралете" обаче е контузията на Едер Милитао, която се очертава да бъде доста тежка и идва дни след тази на Тибо Куртоа.

В следващия кръг Реал гостува на Алмерия, докато Билбао ще има гостуване на Осасуна.

Реал Сосиедад - Жирона 1:1 в мач от Ла Лига