Седмицата за Атлетик (Билбао) завърши по отличен начин. Домакините спечелиха късния неделен двубой от програмата на Ла Лига срещу Гранада с 2:1. Успехът изкачи клуба до осмото място във временното класиране с 33 точки.

Припомняме, че преди дни селекцията на Марселино Гарсия Торал се класира на финал за Купата на Краля 2021 след драматичен двубой с Леванте. Припомняме, че "лъвовете" трябва да се борят за националното отличие и от сезон 2020, където техен опонент в дълго отлагания финал е големият враг Реал Сосиедад.

Атлетико (Мадрид) и Реал (Мадрид) не се победиха - 1:1

Атлетико и Реал не се победиха в директния спор за властта в Мадрид, тронът в Ла Лига все по-близо до "дюшекчиите"

Разликата между двата тима вече е 5 точки

Мачът днес стартира отлично за Атлетик, които откриха още в третата минута чрез своя нападател Асиер Виялибре. В 71-ата минута "червено-белите" можеха да подпечатат успеха си, ала опитният Раул Гарсия пропусна дузпа.

Неточността му бе наказана малко по-късно, когато Молина изравни и сякаш щеше да донесе ценната точка за Гранада.

Не така мислеше обаче Алекс Беренгер. Бившият футболист на Торино се превърна в герой за домакините с победното си попадение в 92-ата минута. Отбраната на гостите изчисти лошо центрирана топка, която попадна в обсега на връхлитащия халф. Мощният му шут се оказа невъзможен за спасяване въпреки намесата на Силва.

Барселона със заслужен успех в Памплона, важни три точки за каталунците преди мадридското дерби

Барса със заслужен успех в Памплона, важни три точки за каталунците преди мадридското дерби