Атлетико (Мадрид) и Реал (Мадрид) не се победиха в дербито от 26-тия кръг на Ла Лига.

"Дюшекчиите" бяха на път да се наложат с минималното 1:0, с гол на Луис Суарес през първото полувреме, но две минути преди края Бензема връчи точката на "галактикос".

Атлети са в серия от десет мача без победа срещу градския съперник в първенството.

"Кралският клуб" пък беше в поредица от 4 поредни успеха преди да запише равенство с Реал Сосиедад в последния кръг. Днес дойде второто реми.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Атлетико (Мадрид) - Реал (Мадрид) 1:1, гол на Бензема

Срещата започва в 17:15 часа

Първото полувреме не предложи много ситуации за отбелязване на попадение. По-добрите възможности бяха в полза на домакините. Основно това се дължеше и на тяхната настоятелност в предни позиции.

Реал (Мадрид) така и не намираше верния път към вратата на съперника, като състезателите на тима не изглеждаха решени на всичко, за да излязат първи напред в резултата.

Така това сториха опонентите им.

Снимка 517702

Атлетико получи заслужена преднина след попадение на Луис Суарес. Йоренте напредна по десния фланг, превзе сериозна част от терена и изведе опитния си съотборник лице в лице с Куртоа.

За Суарес остана да завърши и той го направи с класа, отигравайки кълбото технично с външен фалц.

Постепенно Атлетико се върна в собствената си половина и затвори всички подстъпи към вратата си. Диего Симеоне беше много спокоен в началото на срещата, но с напредването на времето от въпросното спокойствие не остана и следа.

Снимка 521856

Източник: Twitter

Малко преди паузата пък се стигна до центриране в наказателното поле, при което имаше игра с ръка на Фелипе. Наложи се ситуацията да бъде разгледана чрез системата ВАР.

Арбитрите все пак прецениха, че дузпа няма да бъде отсъждана, което пък на свой ред извади от равновесие и обичайното спокойствие Зинедин Зидан, който побесня край страничната линия.

В самия край на първата част Каземиро извърши груб фаул, при който можеше да бъде официално предупреден. Вместо това реферът дори не дочака изпълнението на статичното положение и даде сигнал за почивка.

Снимка 521855

През второто полувреме нямаше същата скорост в играта на Атлетико, който съвсем се покри в половината си, залагайки на скоростни контрадействия.

Със сериозни пропуски за Реал се провиниха Бензема и Винисиус.

С неточности в представянето си пък Васкес разочарова щаба на тима си.

Десет минути преди последния сигнал дойде и най-напрегнатият момент в мача, поне пред вратата на домакините.

Снимка 521857

Ян Облак се отчете с двойно спасяване, след като сам срещу него се оказа Карим Бензема. Първо вратарят спаси изстрела на нападателя, а след това реагира незабавно и при добавката на изправилия се мигновено френски ас.

До края на срещата Бензема стреля опасно и от свободен удар, но до отбелязване на гол така и не се стигаше.

Снимка 521854

Това се промени две минути преди края, когато Бензема и Каземиро разиграха топката с ефектно двойно подаване, което остави френския нападател срещу вратата пред него и той я порази за оказалото се и крайно 1:1.

Така Реал (Мадрид) изостава на 5 точки от лидера Атлетико, а ще трябва да се справя и с конкуренцията на Барселона до финала на кампанията.