Алавес спечели второто баско дерби в 29-ия кръг на испанската Примера Дивисион. Тимът от Витория победи Реал Сосиедад с 2:0 и вече има 35 точки. Със същия актив от десета до дванадесета позиция са още Осасуна  и Леванте.

Рестартът на футбола в Англия и Испания е довел до нови телевизионни рекорди

Най-гледаният мач е бил успехът над Реал (Мадрид) над Ейбар

Момчетата на Асиер Гаритано изиграха отличен тактически мач, като не допуснаха нито един точен удар към вратата си. Борха Сайнц откри в 57-ата минута след удар отблизо. Съдията първоначално отмени попадението, но след дълго разглеждане на ВАР и детайлен анализ на ситуацията решението беше преразгледано. След посочването на центъра играчите на домакините имаха възможност да отпразнуват попадението.

Снимка 484314

Гостите от Сан Себастиан потърсиха изравняването, но така и не стигнаха до гол. В 81-ата минута Хосеба Залдуа от Сосиедад получи втори жълт картон. Само 6 минути по-късно същото се случи с Томас Пина от Алавес.

Когато започна да тече шестата минута от добавеното време Мартин Агирегабирия отблизо вкара втория гол, с който затвърди превъзходството на Алавес.

Така Реал Сосиедад падна до шесто място след 29-ия кръг с 47 точки. Финалистът за Купата на Краля има по-лоши показатели от Хетафе, който е със същия точков актив. Атлетико (Мадрид) е с 49 точки.