Берое победи Славия с 2:0 в София и излезе на второ място след петия кръг в Първа лига. Заралии бяха по-добри през по-голямата част от мача. Те започнаха силно и в 18-ата минута Алиун Фал откри. В началото на второто полувреме Христо Попадийн си вкара автогол.

След това домакините потърсиха гол и мачът се отвори. Попадийн и Калоян Кръстев направиха сериозни пропуски, но "белите" така и не успяха да отбележат. От другата страна новите Еривалдо и Кукула също имаха добри положения.

Така Берое се изкачи на второ място с 11 точки и голова разлика 13:3, изпреварвайки столичния ЦСКА. Напълно е възможно след седмица заралии да са на първо място. Славия остана на предпоследна позиция с една точка. Надеждата на "белите" е, че програмата им става по-лесна.

На живо, Славия - Берое

Славия - Берое 0:2, Попадийн си вкара автогол

Гостите нямат загуба на стадиона в "Овча купел" от осем години

Още с първия съдийски сигнал на Георги Кабаков, гостите тръгнаха в атака. Много активни бяха Минчев, Макута и Фал, които тормозеха защитата на "белите.

Алиун Фал направи един непростим пропуск, следа като не уцели вратата от изгодно положение. В 18-ата минута той се реваншира и откри за Берое отблизо. След корнер и дар с глава на Ангелов Стериакис спаси, но се сблъска със свой съотборник и топката стана много удобна за Фал и той не сгреши.

След попадението Димитър Димитров върна отбора си малко назад в търсенето на контри. Славистите погледнаха леко напред, но това стана "с половин око", защото те така и не можаха да застрашат вратата на Василев.

Снимка 496078

В началото на второто полувреме гостите натиснаха отново и бързо стигнаха до второ попадение. То бе дело на слависта Христо Попадийн, който при опит за спиране си вкара автогол в 51-ата минута. Стив Фуртадо подаде от аутлинията при слизане отдясно.

Този гол успокои двата отбора. Домакините нямайки какво да губят най-сетне започнаха да атакуват и създадоха няколко не лоши ситуации. Гостите контраатакуваха опасно.

Димитър Димитров пусна и двете си нови попълнения Еривалдо и Кукула. Първият направи страхотен пропуск отблизо. Кукула вкара топката във вратата на Стериакис, но се оказа с малко в засада.

В края и двата отбора се примириха с резултата и качеството на играта падна много.