Отборът на Севиля подложи на истински тормоз домакина си в двубоя от 5-ия кръг на испанското футболно първенство Леванте.

Съперникът на турнирния испански боец реши да се надиграва с единайсеторката от Андалусия и съжали жестоко.

Севиля се наложи с впечатляващото 6:2, като на два пъти изстрели на футболистите на отбора срещаха и рамката на вратата на опонента.

Бен Йедер откри резултата след 11 минути игра, но само две по-късно Марти изравни.

Снимка 249970

Даниел Карисо бе точен за 1:2 в 20-ата минута на двубоя, но отново домакините бяха готови да отговорят подобаващо. Хосе Мораес обаче пропусна да се разпише от бялата точка.

С още два гола на Бен Йедер преди паузата резултатът набъбна до смразяващото за Леванте 1:4.

Темпото на игра не се забави ни най-малко през вторите 45 минути и се стигна до отбелязването на нови три гола. Андре Силва и Пабло Сарабия покачиха на 1:6, съответно в 49-ата и 59-ата минути, преди Кяер да си вкара автогол в заключителните мигове от сблъсъка.

Това бе втора победа за Севиля през сезона, като отборът заема 11-ото място в подреждането. Леванте е 15-и.

Севиля се похвали със звездата на Спартак (Москва)