Пари Сен Жермен не срещна никакви затруднения при домакинството си на Сент Етиен в четвъртфинален сблъсък от турнира за Купата на Лигата във Франция.

Двата тима едва ли можеха да изглеждат по-различно на терена, като преимуществото бе изцяло на страната на домакините.

Регистрираният краен резултат бе 6:1, като само липсата на достатъчно шанс пред съперниковата врата лиши столичани от още по-изразителен краен успех.

Мащабна чистка в ПСЖ след края на сезона

Кавани може да напусне ПСЖ като свободен агент

Така или иначе победата бе заслужена за парижани, като над всички тази вечер бе Мауро Икарди. Голаджията на тима се отличи с хеттрик, като изглеждаше така, сякаш бе замесен в почти всичко по-интересно за състава си в срещата.

Снимка 460692

Източник: Twitter

Той откри резултата след едва 2 минути игра, като подсказа на феновете какво ще наблюдават тази вечер.

В 31-ата минута Фофана остави тима си с човек по-малко на терена, като видя червения цвят на картона.

Неймар преподписва с ПСЖ?

Бразлецът искаше да напусне през лятото, но сега нещата са различни

Неймар вкара за 2:0 в 39-ата минута, преди Мулен да си отбележи злощастен автогол в последните мигове на първата част.

Икарди бе точен едва 4 минути след почивката, а след по-малко от час направи и своя хеттрик факт, за радост на привържениците на тима по трибуните.

Мбапе вкара шести гол за отбора си в 67-ата минута, преди Кабай да вкара след неточно изпълнение на дузпа, но след това премерен изстрел при добавката си, малко преди финала на сблъсъка.

Неймар: Ще се борим за всички трофеи и най-вече Шампионската лига