Ръководството на Пирин подава жалба срещу съдийството в мача на тима срещу Нефтохимик. Това оповестиха от ръководството на благоевградския клуб.

"Във втори пореден мач столичният рефер Тихомир Алексов спря полета на "орлетата" към победата", написаха от Пирин (Благоевград) след загубата с 1:3 в Бургас.

"След като си затвори очите при явно нарушение в наказателното поле на Верея и не помогна на главния съдия да отсъди дузпа за Пирин преди четири дни (б.р. - мачът с Верея от 12-ия кръг завърши 1:1), днес безобразията на Алексов надминаха всички очаквания.

Чернодрешкото сгреши фатално в четири ситуации, и всички във вреда на Пирин. Грешките му повлияха на крайния изход от мача и това накара иначе толерантното и търпеливо ръководство на благоевградския клуб да подаде жалба.

В нея бяха подробно описани ситуациите, а те са:

1. Безспорно нарушение за дузпа срещу Даниел Младенов през първата част

2. Измислен втори жълт картон на Орлин Старокин при опит за задна ножица и никакъв контакт с футболист в зелено

3. Игра с ръка в наказателното поле на Нефтохимик след удар на Костов

4. Атака на Пирин спряна с несъществуваща засада в края на мача.

В още няколко спорни ситуации реферът си позволи да навреди на Пирин, а целта е ясна, да бъде сложен прът в колелото на "орлетата". И в това си намерение Алексов успя. След по-добра игра на Пирин през първата част и напълно обезличен домакински отбор, след почивката се намеси Алексов, за да удари рамо на бургазлии за победата с 3:1", написаха още от Пирин, изразявайки недоволството си от Алексов.