Пирин записа втора победа в efbet Лига след като успя да победи Ботев (Враца) с 3:1 на стадион "Христо Ботев" в Благоевград.

Двубоят от 11-тия кръг предложи доста емоции на зрителите. Десет минути преди края на първото полувреме Петър Занев бе задържан в наказателното поле и след консултация и преглед със системата ВАР - реферът посочи бялата точка, като показа и жълт картон на провинилия се Гонсало Виейра. Красимир Станоев се нагърби с изпълнението и бе точен.

Само две минути по-късно гостите останаха с човек по-малко. Гонсало Виейра извърши грубо нарушение и си изкара втори жълт картон. Въпреки сериозният удар, който получиха врачани, те все пак съумяха да изравнят дълбоко в добавеното време на първата част.

Силите на гостите обаче не стигнаха за нищо повече и Пирин нанесе своя удар в средата на второто полувреме. Тогава, само в рамките на две минути, Преслав Йорданов(70') и Станислав Костов(72') матираха Ботев с два бързи гола и всяка интрига в мача приключи.

Победата отлепи "орлетата" от дъното, като те вече заемат 10-то място с 8 точки, а Ботев е 8-ми с 10 т.