Турнир: efbet Лига Стадион: "Спартак", гр. Варна Зрители: 1259

Край на мача!

90′

Пет минути продължение на срещата.

88′

Авторът на попадението за домакините Бернардо Коуто си съблече фланелката в радостта след като прониза вратата пазена от Мартин Луков и получи втори жълт картон и бе изгонен.

87′

ГОООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООЛ! КОУТО ОТКРИ РЕЗУЛТАТА ЗА ДОМАКИНИТЕ!

82′

КАКЪВ ПРОПУСК!

"Соколите" пропуснаха отлична възможност да излязат напред в резултата малко преди края на двубоя. Ивей Ромееш центрира по земя към непокрития Франк Риволие, който от няколко метра вместо да изпрати топката в мрежата, стреля в аут.

80′

Филип Лесняк отстъпи мястот си на терена на Бернардо Коуто.

78′

Жулиен Лами е заменен от Кристиян Пешов.

76′

Ивей Ромееш получи топката на десния на атаката, преодоля Ангел Лясков и стреля с , но покрай пазената от Луков врата.

72′

Кристиан Илич е сменен от Франк Риволие.

63′

Двамата играчи в състава на Локомотив, които носят името Мартин - Петков и Хайдаров се появиха в игра, а терена напуснаха Марсилио и Димитър Илиев.

Снимка 687920

Източник: startphoto.bg

63′
63′
58′

Жълт картон и за капитана на гостите Димитър Илиев.

57′

ЧЕРВЕН КАРТОН!

Влезлият след почвиката в състава на Локомотив (Пловдив) Мартин Паскалев получи втори жълт картон, заради нарушение срещу Ахмедов и само дванадесет минути след като се появи на терена е изгонен.

52′

Официално предупреждение за Мартин Паскалев.

51′

Ахмедов получи топката с гръб към вратата на съперника, обърна се и стреля, но неточно.

46′

Веднага след подновяването на играта Ахмед Ахмедов бе изведен сам срещу вратаря на гостите Мартин Луков, нападателят стреля, но стражът успя да отбие топката и тя попадна в мрежата, но от външната страна. В крайна сметка корнер не последва, тъй като бе маркирана засада на тарана на "соколите" при тази ситуация.

45′

Начало на второто полувреме!

45′

Смяна в състава на домакините на почивката. Па Конате отстъпи мястото си на терена на Виктор Митев.

45′

Мартин Паскалев смени Калоян Костов преди началото на второто полувреме.

45+4′

Край на първата част!

45′

Жълт картон за Антонио Вутов. Това решение на главния съдия вбеси привържениците на домакините, които започнаха да скандират обиди по негов адрес.

45′

Четири минути добавено време.

23′

ОТМЕНЕН ГОЛ НА СПАРТАК (ВАРНА)!

След изпълнениието на ъгловия удар топката бе пратена на далечната греда, където Александър Цветков стреля с глава, а Ахмед Ахмедов с удар  отблизо прати топката с глава в мрежата! Ситуация обаче, бе преразгледана с ВАР и съдията реши да отмени попадението заради игра ръка на нападателя на домакините.

22′

Кристиан Илич проби добре в половината на гостите и намери Ахмед Ахмедов, който стреля, но след рикошет топката излезе в ъглов удар.

11′

Ефе Али напредна и опита удар от далечна дистанция по посока вратата на Спартак (Варна), но успя да немери целта.

2′

Първата любопитна ситуация в мача бе след по-малко от двадесет секунди игра, когато домакините имаха претенции за дузпа, но съдията прецени, че Калоян Костов не е извършил нарушение срещу Ахмед Ахмедов.

1′

99 Даниел Халачев 19 Мартин Хайдаров

Спартак (Варна) и Локомотив (Пловдив) се изправят един срещу друг в първи двубой от 13-ия кръг на efbet Лига. Срещата е с начален час 17:30 в морската ни столица.

И двата клуба имаха проблеми извън терена и продължават да бъдат с неяснота за бъдещето си, след като собствениците им съответно Павлин Николов и Христо Крушарски обявиха, че няма да финансират повече варненци и пловдивчани. Все пак, в последните дни имаше положително развитие както в морската ни столица, така и под тепетата.

Синът на Любослав Пенев не попадна в групата на "смърфовете" за гостуването във Варна

Двубоят е утре от 17:30 часа

Спартак, който е пети в класирането с 21 точки, на една от четвъртия Черно море, ще дебютира с нов старши треньор срещу "смърфовете". На резервната скамейка ще бъде Николай Киров, който е бивш наставник на Берое, ФК ЦСКА 1948, Арда и Ботев (Пловдив).

"Черно-белите" са едва десети в таблицата с 13 точки. С клуба официално разтрогна старши треньорът Любослав Пенев, като локомотивци ще продължат да бъдат водени от Христо Златински, който дебютира при нулевото равенство с Ботев (Враца). Локомотив е без гол в последните си четири двубоя и ще се опита да прекъсне негативната си поредица. Отборът не е побеждавал в елита от 26-и август насам, когато взе гостуването си на новака Септември с 3:2.

Белия каза как ще гази отборите в efbet Лига със Спартак

Ето мнението му

Главен съдия е Любослав Любомиров, с помощници Иво Колев и Мартин Ангелов. С ВАР ще се занимават Валентин Железов и Станимир Илков. Делегат на БФС е Николай Владимиров, а работата на реферите зорко ще следи Станислав Тодоров.