Отборът на Монтана постигна трудна победа като домакин с 1:0 над Янтра в мач от 14-я кръг на Втора лига. Единственото попадение в мача реализира Илия Русинов в 76-ата минута.

Двубоят започна спокойно, без опасни атаки към двете врати. Битката се води предимно в средата на терена, като и двата отбора опитват да вземат надмощие.

Първата сериозна опасност в мача дойде в 28-ата минута, когато Мартин Тошев от Янтра бе изведен по отличен начин в атака. Въпреки добрата възможност, неговият удар мина над гредата, пропускайки шанс да открие резултата.

В 38-ата минута Монтана бе близо до гол, когато Вакадинов отправи опасен удар към вратата на Янтра. Вратарят на гостите обаче реагира бързо и успя да парира удара, запазвайки равенството в мача.

Тактическата битка между двата отбора продължава и през втората част, като липсват чисти голови възможности.

Монтана поведе в резултата с гол на Илия Русинов в 76-ата минута. Русинов бе намерен със страхотен пас в наказателното поле и с хладнокръвие, плъзна топката покрай вратаря в мрежата, правейки резултата 1:0.

След тази победа Монтана събра актив от 29 точки, докато лидерът Пирин е с 30, но и мач по-малко. "Орлетата" приемат Дунав (Русе), като мачът между двата тима е утре.

За момента Янтра (Габрово) остава на седма позиция, но това може да се промени след изиграването на останалите мачове от кръга. Tова бе първо поражение за "ковачите" при гостуване от началото на сезона.

Танчо Калпаков преди мача с Янтра: Искам и сега да диктуваме събитията на терена