Берое разби с 3:0 Спартак Варна в първи двубой от 8-ия кръг на efbet Лига. Начело на "заралии" дебют новият наставник Хосу Урибе.

С днешния си успех Берое е със 17 точки на шесто място място във временното класиране, докато "соколите" са на четвърта позиция с 21 пункта.

Въпреки по активното начало за домакините, гостите от Варна първи застрашиха вратата на "заралии". В 21-ата минута при центриране от ъглов удар, топката попадна в Александър Цветков, който отправи топовен изстрел, спасен от вратаря Артур Да Мота.

Снимка 687244

Източник: startphoto.bg

Четири минути по-късно груба грешка в редиците на тима от Варна позволи на Берое с лекота да открие резултата. Защитникът Франьо Пърце се забави да отиграе топката, а Енцо Еспиноса се възползва, когато открадна топката, след което се озова сам срещу вратаря, за да отбележи за 1:0.

Съставът от Стара Загора за пореден път съумя да накаже фрапантна неточност на "соколите". В 40-ата минута играч на Спартак загуби топката в халфовата линия и топката достигна до Исмаел Хименес, който с прецизен удар удвои преднината на гостите.

Снимка 687218

Възпитаниците на Хосу Урибе пропуснаха отличен шанс окончателно да решат мача в своя полза, тъй като в 54-ата минута Исмаел нанесе изстрел от сериозна дистанция, но вратарят Никола Виденов изби топката.

В периода от 64-та до 68-та минута вратата на Спартак (Варна) бе под обсада. Първо Чекартеги опита с мощно изпълнение да се разпише, ала Никола Виденов реагира с първокласно спасяване. В следващата атака Сантиаго Годой овладя топката на границата на наказателното поле и стреля, предизвиквайки стража на варненци отново да се намесва.

Снимка 687219

Интригата окончателно приключи в 78-та минута след трети гол на Берое. Тогава Па Конате сбърка фатално, когато подаде топката на нападателя Леандро Годой, с чиято скорост надбяга защитниците на Берое, разписвайки се за 3:0.

Берое - Спартак (Варна) 3:0 (Развой на срещата по минути)

Срещата е от 17:00 часа