90+5′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Виваком Арена - Георги Аспарухов", гр. София Зрители: 3490
90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

Левски - Берое 0:2 в мач от efbet Лига

Мечтата за титла на Левски отлетя! Берое спука "синия" балон на "Герена"

Ето как се разви двубоят

90′

5 минути продължение

83′

ГОООООООООООЛ! 0:2! ГОДОЙ! Играчите на Берое нанесоха втори удар в 83-та минута. Заралии направиха светкавична контраатака, а Сейхас изведе Сантиаго Годой сам срещу вратаря. Кошмара нямаше как да сгреши и технично прати топката покрай вратаря. Първоначално страничният съдия отсъди засада, но след преглед на положението с ВАР се оказа, че такава няма и попадението беше признато.

80′

Десет минути преди края Евертон Бала стреля мощно от дистанция, но по никакъв начин не затрудни стража на заралии. Секунди след това и Кристиян Макун направи същото, но топката отново бе в обсега на вратаря.

75′

Генчев прави нови две промени. Кристиян Макун и Евертон Бала замениха Охене и Галчев.

63′

ГООООООООООООЛ ЗА БЕРОЕ! Отборът от Стара Загора изненадващо откри резултата на "Герена" в 63-та минута на двубоя. Берое организира добра атака по десния фланг, а там Исмаел Ферер центрира остро към Хуанка Пинеда. Футболистът от Доминикана беше изпуснат от "синята" отбрана и отблизо разпечата вратата на Левски.

59′

ШАНС ЗА БЕРОЕ! В 59-ата минута заралии пропуснаха най-добрата си възможност. Сейхас центрира топката след корнер, а Скуадроне се извиси над всички в наказателното поле и стреля точно под гредата, ала вратарят на сините успя да спаси с върха на пръстите.

56′

Фабио Лима и Ел Джемили отстъпиха местата си на Асими Фадига и Марин Петков.

Снимка 688342

Източник: startphoto.bg

52′

Въпреки тези две ситуации, които сътвориха Цунами и Сангаре, играчите на Берое направиха няколко много добри атаки, които доведоха до сериозно напрежение пред "синята" врата.

50′

Ситуацията се повтори 3 минути по-късно. Отново Цунами сервира кълбото на главата на Сангаре, а французинът този път намери очертанията на вратата, но Артур Мота блесна с поредно добро спасяване.

47′

Само две минути след подновяването на играта Левски създаде първото си положение и за втората част. Цунами центрира отлично към Сангаре в наказателното поле, но ударът с глава на нападателя мина встрани от вратата.

Снимка 688362

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

ПОЧИВКА!

45+1′

КОЛЕВ! Буквално в последната секунда на полувремето Левски създаде най-доброто си положение за първите 45 минути. Алекс Колев получи топката малко пред наказателното поле, вклини се между двама от защитниците на Берое и се озова очи в очи с вратаря. Българският национал нанесе удар с левия крак, но Артур Мота демонстрира отличен рефлекс и с една ръка спаси.

Снимка 688350

43′

"Сините" продължиха да натискат и успяха да създадат няколко разбърквания в наказателното поле на Берое, но отново момчетата на Хосу Урибе внимаваха и не допуснаха да бъдат наказани.

Снимка 688349

32′

ЛИМА! В 32-рата минута "сините" бяха близо до откриването на резултата. Сангаре и Алекс Колев комбинираха помежду си в наказателното поле, а българинът подаде към Фабио Лима, който беше непокрит и стреля с левия крак. Артур Мота обаче внимаваше и успя да избие топката в корнер.

25′

Малко след това Ел Джемили стреля доста по-опасно от около 25 метра, но топката премина на сантиметри от дясната греда.

22′

В средата на първата част "сините" получиха отлична възможност да обстрелват вратата на заралии. Алгара фаулира Ел Джемили малко пред наказателното поле, а с изпълнението на пряк свободния удар се нагърби Патрик-Грабиел Галчев. Ударът на българина обаче беше твърде разочароващ и срещна стената Берое.

Снимка 688348

9′

В 9-ата минута видяхме първия точен удар в мача и той логично беше в посока вратата на гостите. Фабио Лима подаде към Майкон в наказателното поле, а халф-бекът на "сините" стреля с левия крак, но Артур Мота внимаваше.

Снимка 688351

7′

Двубоят на стадион "Виваком Арена - Георги Аспарухов" започна с динамични атаки на левскарите към вратата на Берое, но защитата на старозагорци действа концентрирано до този момент.

1′

НАЧАЛО НА МАЧА!

Криминалният психолог Тодор Тодоров отново е плътно до отбора на Левски.

97 Асими Фадига 22 Мирослав Георгиев

Левски приема Берое в двубой от 13-ия кръг на efbet Лига. Срещата на "Герена" е с начален час 19:00, а главен съдия ще бъде Мариян Гребенчарски.

Домакините влизат с приповдигнато настроение в днешната среща след победата миналата седмица над ЦСКА и сега определено ще искат да затвърдят доброто си представяне. Отборът към момента е втори в класирането с 28 точки, на 3 зад първия Лудогорец.

"Сините" са загубили едва два пъти в 12 мача и са постигнали 9 победи. Освен това те имат четири успеха в последните си пет двубоя.

Берое от своя страна определено не влиза като фаворит в днешната среща. Въпреки това "заралии" нямат загуба в последните си три мача, в които постигнаха две победи. След пристигането на новия старши треньор Хосу Урибе старозагорци не познават вкуса на загубата. Берое завърши наравно с Арда под негово ръководство, а в миналия кръг размаза Спартак (Варна) у дома.

Иначе "заралии" са седми към момента в класирането със 17 точки.

През изминалата година Левски и Берое се срещнаха два пъти. На "Герена" "сините" се наложиха с 1:0, но в Стара Загора отстъпиха с 2:1.