Отборът на Глазгоу Рейнджърс демонстрира, че тази година притежава необходимата класа, за да прекъсне хегемонията на своя голям съперник Селтик. "Сините" доказаха това на футболния терен, след като надвиха вечния си опонент насред неговия "Селтик Парк" с 2:0.

За жалост емблематичният двубой за Шотландия се игра пред лимитиран брой зрители заради пандемията от COVID-19.

Милан хареса Кристофър Айер от Селтик

Милан хареса футболист на Селтик

Главната трансферна цел на Милан в защитен план е Никола Миленкович, но...

Селекцията на Стивън Джерард се разписа по веднъж в двете полувремена. Ранен аванс за гостите даде Голдсън в 9-ата минута. Джеймс Тавърниър центрира остро от фаул, а бранителят продължи пътя ѝ към мрежата на Баркас.

Англичанинът бетонира името си във футболния фолклор, след като отбеляза и второто попадение в дербито, оказало се със значението на трите точки. Въпросният отново се бе впуснал в атака и в 54-ата минута отблизо матира "детелините" за крайното 0:2.

По този начин Рейнджърс дръпна на върха с четири точки аванс пред Рейнджърс. Шампионите обаче са и с мач по-малко.

СЕЛТИК - РЕЙНДЖЪРС 0:2

0:1 Голдсън (9"), 0:2 Голдсън (54")