Отава Сенатърс спечели мач №1 от полуфиналите на Източната конференция срещу Ню Джърси с 5:4 и поведе с 1:0 победи. Гостите шокираха "дяволите", като се разписаха 4 пъти във вратата на Мартин Бродьор още в първата третина.

Резултатът бе открит от Джейсън Спийза едва 90 секунди след началото на срещата. 5 минути по - късно Джо Корво вкара втори гол за Сенатърс след пауър плей. Дийн МакАмънд покачи на 3:0, а Дани Хийтли вкара четвъртото попадение за Отава след по - малко от 17 минути игра. Все пак Тревис Заяч успя да върне 1 гол за Ню Джърси до края на третината.

Домакините опитаха да обърнат нещата във втората част и успяха да върнат интригата в срещата. Брайън Джионта и Енди Грийн се разписаха по веднъж и преднината на Сенатърс стана само 1 гол.

Третата четвърт обаче отново започна добре за Отава, който покачи аванса си след шайба на Уейд Ридън 43 секунди след началото на частта. Силите на домакините стигнаха само за още един гол, дело на Зак Парис, но той падна 30 секунди преди края на двубоя.

Единственият друг случай, в който Бродьор бе допускал 4 попадения в една третина в плейофен мач, бе през април 2001 г. срещу Торонто.

"Направихме си мача труден. Началото бе добро за нас, но след като поведохме се отпуснахме", заяви защитникът на Сенатърс Уейд Ридън след срещата.

Съотборникът му Джо Корво пък е на мнение, че Отава е доминирал на терена през повечето време. "Мисля, че те стояха и ни гледаха как играем. Играта ни вървеше и ги превъзхождахме. На практика отбелязохме почти всичките си положения."

Мач №2 между двата съперника е в Събота отново в Ню Джърси.